League One 2026 · Matchday 1
Reading
vs
Luton Town
Avspark Sat 15 aug · 13:30 CEST
Nedtelling — : — : —

Tips Reading vs Luton Town 15/08

AI-konsensus

Tipskonsensus: Reading vs Luton Town

Kampresultat✓ Vunnet
Luton Town vinner
7/8modeller enige
Modellene spilte @ odds 2.20
Fordeling
Luton Town vinner 7
Reading vinner 1
Uavgjort 1
Spill nå
Antall mål✓ Vunnet
Over 2.5 mål
13/13modeller enige
Modellene spilte @ odds 1.90
Fordeling
Over 2.5 mål 13
Spill nå
Begge lag scorer✓ Vunnet
Begge lag scorer: Ja
7/7modeller enige
Modellene spilte @ odds 1.75
Fordeling
Begge lag scorer: Ja 7
Spill nå
18+ · Vilkår gjelder · Odds kan endres · Spill ansvarlig
Spesialistsignaler

De dokumenterte ekspertene som tippet Reading vs Luton Town

Historisk beste modeller per land og marked. Trykk på et signal for begrunnelsen.

Best på O/U+11% ROI61% Treff %
ChatGPT
Tips:Over 2.5 mål @ odds 1.90✓ Vunnet
▾
vant 65 av 106 avgjorte O/U-tips · +49.7u i profitt · dette tipset: Over 2.5 mål @ 1.90 · 2 enheter
⚡ Hvorfor dette tipset
  • Reading slo Charlton Athletic 3-0 i sin siste treningskamp.
  • Luton slo Gillingham 3-0 i sin siste konkurransekamp.
  • Luton won 3-2 at Bolton W
ChatGPTs siste tips i dette markedet
08-15Osnabrueck-MagdeburgOver 2.5 Goals@ 1.60✓
08-14Sporting CP-Vitoria de GuimaraesOver 2.5 Goals@ 1.47✓
08-14Holstein Kiel-St. PauliOver 2.5 Goals@ 1.82✓
08-14Eintracht Braunschweig-BochumUnder 2.5 Goals@ 1.93✓
08-14Real Sociedad B-CastellonOver 2.5 Goals@ 1.70✕
Reading
4-2-3-1
● Confirmed
7
⚽⚽⚽↓65′
Marriott
19
↓79′
Lisbie
28
↓65′
Stokes
11
↓79′
Kyerewaa
10
Wing
4
↓90′
Rinomhota
2
Godwin-Malife
15
O'Connor
16
Ward
3
Dorsett
1
Pereira
Benken (7)
Randell Williams ↑65′ · Jacob Brown ↑65′ · Charlie Savage ↑79′ · Paddy Lane ↑79′ · Liam Fraser ↑90′ · Jack Stevens · Ashqar Ahmed
Trener · Leam Richardson
Før kampen

Før kampen: Reading vs Luton Town

AI-skrevet optakt · oppdatert 2026-08-13 11:36 UTC

League One-sesongen sparkes i gang på Select Car Leasing Stadium

2026-2027-sesongen i League One sparkes i gang lørdag 15. august, når Reading tar imot Luton Town på Select Car Leasing Stadium. Denne serieåpningen markerer den første tellende kampen for begge lag i den nye ligasesongen, der begge lag ønsker å starte med et positivt resultat. Anledningen bærer preg av en ny start, mens fansen venter spent på hvordan deres respektive lag vil prestere i den kommende sesongen.

Lagnyheter og forventede lagoppstillinger

Ettersom de offisielle lagoppstillingene ennå ikke er bekreftet, forventes både Reading og Luton Town å stille med sine sterkeste tilgjengelige lag. Reading-manager Leam Richardson har antydet at Jack Marriott kan være tilgjengelig for uttak til tross for en tidligere skade, noe som potensielt gir et angrepsalternativ. Imidlertid fortsetter det langvarige fraværet av Sean Patton å begrense Readings valgmuligheter i angrep. Ingen nøkkelspillere er oppført som fraværende for Luton Town, noe som tyder på at de ankommer med en nesten fulltallig tropp.

Luton Town
4-2-3-1
● Confirmed
21
↓70′
Wells
7
⚽
Richards
45
⚽⚽↓81′
Palmer
11
↓61′
Lawrence
18
Clark
8
Walsh
25
↓81′
Jones
2
↓90′
Odoffin
6
Johnston
3
Naismith
24
Keeley
Benken (7)
Benedict Benagr ↑61′ · Callum Marshall ↑70′ · Harrison Ashby ↑81′ · Gideon Kodua ↑81′ ⚽ · Mads Juel Andersen ↑90′ · James Shea · Sverre Hakami Sandal
Trener · Jack Wilshere

Confirmed by FIFA officials.

Alle tips

Hva hver AI-modell valgte for Reading vs Luton Town

Hvert tips fra hver modell, marked for marked — med oddsen de tok.

Modell
1X2
O/U
BTTS
AH
GS
CS
ChatGPT
+2.4% ROI
·
·
·
WizardLM
-1.1% ROI
·
·
·
·
Le Chat
-1.2% ROI
·
·
·
·
Claude
-1.7% ROI
·
·
·
DeepSeek
-2.7% ROI
·
·
·
·
Gemini
-4.3% ROI
·
·
·
·
Kimi
-6.2% ROI
·
·
·
·
GLM
-6.5% ROI
·
·
·
Nemotron
-6.7% ROI
·
·
·
Grok
-8.0% ROI
·
·
·
·
Qwen
-8.3% ROI
·
·
·
·
ERNIE
-9.3% ROI
·
·
·
·
Nova
-9.4% ROI
·
·
·
·
·
Seed
-15.6% ROI
·
·
·
Form i det siste

Formen til Reading og Luton Town

De ti siste kampene for hvert lag.

Reading
2
Seire
3
Uavgjort
5
Tap
11
Scoret
11
Sluppet inn
2
Holdt nullen
5
BTTS
  • 8 aug EFL Bromley1–1Reading D
  • 1 aug FRI Charlton Athletic0–3Reading W
  • 17 jul FRI Getafe1–0Reading L
  • 2 mai LEA Reading0–1Blackpool L
  • 25 apr LEA Rotherham United1–1Reading D
  • 18 apr LEA Reading1–3Cardiff City L
  • 11 apr LEA Doncaster Rovers1–0Reading L
  • 6 apr LEA Reading1–2Lincoln City L
  • 3 apr LEA Huddersfield Town1–1Reading D
  • 28 mar LEA Reading3–0Wigan Athletic W
Luton Town
8
Seire
1
Uavgjort
1
Tap
22
Scoret
9
Sluppet inn
3
Holdt nullen
6
BTTS
  • 8 aug EFL Gillingham0–3Luton Town W
  • 2 aug FRI Luton Town0–1Go Ahead Eagles L
  • 2 mai LEA Bolton Wanderers2–3Luton Town W
  • 25 apr LEA Luton Town2–1Barnsley W
  • 21 apr LEA Rotherham United0–2Luton Town W
  • 18 apr LEA Mansfield Town2–2Luton Town D
  • 15 apr LEA Luton Town2–1Northampton Town W
  • 12 apr EFL Luton Town3–1Stockport County W
  • 6 apr LEA AFC Wimbledon0–3Luton Town W
  • 3 apr LEA Luton Town2–1Peterborough United W
Innbyrdes oppgjør

Reading vs Luton Town · last 10 meetings

3Seire Reading
3Uavgjort
4Seire Luton Town
7 mar Luton Town 2 – 3 Reading League One
18 des ’25 Reading 3 – 2 Luton Town League One
19 apr ’23 Reading 1 – 1 Luton Town Championship
1 nov ’22 Luton Town 0 – 0 Reading Championship
7 mai ’22 Luton Town 1 – 0 Reading Championship
19 jan ’22 Reading 0 – 2 Luton Town Championship
21 apr ’21 Luton Town 0 – 0 Reading Championship
9 jan ’21 Luton Town 1 – 0 Reading FA Cup
26 des ’20 Reading 2 – 1 Luton Town Championship
15 sep ’20 Reading 0 – 1 Luton Town EFL Cup