Premiership 2026 · Matchday 4
St. Mirren
vs
Motherwell
Avspark Sun 30 aug · 16:00 CEST
Nedtelling — : — : —

Tips St. Mirren vs Motherwell 30/08

AI-konsensus

Tipskonsensus: St. Mirren vs Motherwell

Our AI models are analysing St. Mirren vs Motherwell right now — picks and consensus will appear here as soon as the first predictions land.

18+ · Vilkår gjelder · Odds kan endres · Spill ansvarlig
St. Mirren
4-2-3-1
Forventet · offisiell kilde
9
Sule
23
Mochrie
88
Phillips
10
Ramos
48
Nsio
8
Carr
3
John
13
Gogic
22
Fraser
2
Richardson
1
Chapman
Benken (11)
Liam Donnelly · Richard King · Luke Thomas · Jake Young · Peter Urminsky · Fraser Taylor · Luke Douglas · Henry Fieldson · Keanu Baccus · Ryan Mullen · Jonah Ayunga
Trener · Craig McLeish
Før kampen

Før kampen: St. Mirren vs Motherwell

AI-skrevet optakt · oppdatert 2026-08-25 18:48 UTC

St. Mirren og Motherwell jakter revansj i Premiership-oppgjør

Både St. Mirren og Motherwell ankommer The SMISA Stadium søndag ettermiddag, begge ivrige etter å finne stabilitet idet Premiership-sesongen går inn i sin fjerde serierunde. Mens vertene ønsker å riste av seg skuffelsen fra cupen, forsøker Motherwell å balansere ambisjonene hjemme med belastningen fra et tett kampprogram i Europa.

Jakten på en opptur hjemme

St. Mirren vil legge det tunge tapet mot Rangers i ligacupen bak seg når de nå returnerer til seriespill. Premiership-sesongen startet lovende med blant annet 1-0-seier over St. Johnstone og 2-0-suksess borte mot Falkirk, noe som viser at de har verktøyene som skal til for å hevde seg på dette nivået.

Nøkkelen til suksess ligger i formen til Killian Phillips, som har vært en klinisk avslutter i sine siste opptredener. Laget har også vist en imponerende evne til å avgjøre sent, der en betydelig andel av målene deres de siste 10 kampene har kommet i løpet av det siste kvarteret.

Motherwell
4-2-3-1
Forventet · offisiell kilde
18
Maswanhise
19
Said
27
Booth
77
Vogt
8
Fadinger
12
Priestman
45
Longelo
5
Moormann
4
Knight-Lebel
7
Sparrow
1
Paulsen
Benken (13)
Jake Girdwood-Reich · Alex Lowry · Regan Charles-Cook · Matty Connelly · Johnny Koutroumbis · Ewan Wilson · Luca Ross · Olly Whyte · Jack McConnell · Jordan McGhee · Callum Hendry · Apostolos Stamatelopoulos · Paul McGinn
Trener · Alfred Johansson

Offisielle forventede lagoppstillinger fra datakilden. Låses som bekreftet ~1 t før avspark.

Alle tips

Hva hver AI-modell valgte for St. Mirren vs Motherwell

Hvert tips fra hver modell, marked for marked — med oddsen de tok.

Modell
1X2
O/U
BTTS
AH
GS
CS
Gemini
+0.8% ROI
·
·
·
·
Form i det siste

Formen til St. Mirren og Motherwell

De ti siste kampene for hvert lag.

St. Mirren
7
Seire
1
Uavgjort
2
Tap
22
Scoret
12
Sluppet inn
5
Holdt nullen
4
BTTS
  • 16 aug LEA Rangers5–1St. Mirren L
  • 8 aug PRE St. Mirren1–0St. Johnstone W
  • 1 aug PRE Falkirk0–2St. Mirren W
  • 26 jul LEA St. Mirren0–1Dunfermline Athletic L
  • 21 jul LEA St. Mirren4–3East Kilbride W
  • 18 jul LEA Cove Rangers0–4St. Mirren W
  • 11 jul LEA Dumbarton0–4St. Mirren W
  • 27 jun FRI Arbroath2–4St. Mirren W
  • 25 mai PRE St. Mirren1–0Partick Thistle W
  • 21 mai PRE Partick Thistle1–1St. Mirren D
Motherwell
4
Seire
2
Uavgjort
4
Tap
14
Scoret
14
Sluppet inn
4
Holdt nullen
4
BTTS
  • 20 aug CON Motherwell1–3Freiburg L
  • 16 aug LEA Stenhousemuir1–0Motherwell L
  • 13 aug CON Motherwell2–0HJK W
  • 9 aug PRE Motherwell0–0Falkirk D
  • 6 aug CON HJK1–1Motherwell D
  • 2 aug PRE Hibernian1–2Motherwell W
  • 30 jul CON HB Torshavn0–3Motherwell W
  • 23 jul CON Motherwell2–0HB Torshavn W
  • 17 jul FRI Motherwell3–4Genk L
  • 5 jul FRI AGF4–0Motherwell L
Innbyrdes oppgjør

St. Mirren vs Motherwell · last 10 meetings

2Seire St. Mirren
4Uavgjort
4Seire Motherwell
21 feb St. Mirren 0 – 5 Motherwell Premiership
3 jan Motherwell 2 – 0 St. Mirren Premiership
1 nov ’25 Motherwell 1 – 4 St. Mirren League Cup Final Stage
9 aug ’25 St. Mirren 0 – 0 Motherwell Premiership
15 mar ’25 Motherwell 2 – 2 St. Mirren Premiership
7 des ’24 St. Mirren 0 – 1 Motherwell Premiership
28 sep ’24 Motherwell 2 – 1 St. Mirren Premiership
30 mar ’24 Motherwell 1 – 1 St. Mirren Premiership
16 des ’23 St. Mirren 0 – 0 Motherwell Premiership
16 sep ’23 Motherwell 0 – 1 St. Mirren Premiership